DLACZEGO TYNKI MASZYNOWE?

DLACZEGO TYNKI MASZYNOWE?

Tynkowanie metodą maszynową, to aktualnie najskuteczniejsza i najbardziej wydajna metoda tynkowania.

Z wykorzystaniem agregatów tynkarskich tynk natryskuje się na ściany i sufity, po uprzednim automatycznym zmieszaniu suchej mieszanki tynkarskiej z wodą.

Tynkowanie maszynowe jest znacząco szybsze niż nakładanie ręcznie z użyciem tynku mieszanego w betoniarce lub mieszadłem, i jako takie jest obecnie jedyną metodą wykorzystywaną powszechnie z budownictwie przemysłowym oraz deweloperskim.

Tynkowanie metodą maszynową wykazuje kilka praktycznych przewag.

  1. Możliwość uzyskania jednolitej konsystencji i struktury mieszanego tynku na całej powierzchni tynkowanych ścian – zdecydowanie wspomaga to uzyskanie prawidłowego, jednolicie chłonnego podłoża, co w konsekwencji zmniejsza zużycie farb oraz wspomaga uzyskiwanie równomiernie gładkich powierzchni po malowaniu.
  2. Poprawa przyczepności tynku do ściany – tynk maszynowy nakłada się na ściany i sufit natryskując masę tynkarską za pomocą specjalnego agregatu pod ciśnieniem. Pomaga to uzyskać zdecydowanie wyższą trwałość połączenia podłoża z warstwą tynku w porównaniu z tynkiem nakładanym ręcznie. Wyższa trwałość połączenia podłoża z warstwą tynku jest efektem początkowo mechanicznego, a dopiero później chemicznego zaczepienia warstwy nakładanej na podłoże.
  3. Skrócenie czasu wykonania pracy – aplikacja tynku metodą maszynową jest kilkukrotnie szybsza w porównaniu z nakładaniem ręcznym. Zdecydowanie skraca to zatem łączny czas realizacji prac i pozwala na skuteczniejsze kontrolowanie zgodności zadań wykonywanych z zaplanowanymi.